2nd Qtr Honor Roll 2016-17

CRESTWOOD HIGH SCHOOL

Honor Roll

2nd Marking Period 2016-2017

 

9th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Madelyn Adamczyk, Rianna Ambosie, Zachery J. Andrews, Emily Ankiewicz, Alexis R. Armstrong, Makayla E. Ball, Andrew J. Barno, Cassidy E. Brumagin, Raymond Chitswara, Cortney E. Dushanko, Timothy Gallagher, Payton J. Glynn, Daniel Gomes, Charles Helmbold, Andrew M. Lehman, Connor Olenginski, Nihar Patel, Sarah Richards, Donald J. Shaw, Madyson Sobolewski, Kayla Supkowski, Matthew M. Venturi, Brooke Weiss

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Britney Amigon, Jay A. Bhavsar, Anthony J. Caporuscio, Brian A. Costello, Kimberly R. Counsil, Megan Cragle, Jocelyn L. Cussatt, Gene Daisey III, Kira S. Davis, Sarah Deets, Ashleigh Delay, Chloe G. DeSanto, Linsee G. Dillon, Isis Fly-Palacin, Gabriel A. Gardner, John A. Gaughan, Anthony J. Gesford, Chloe E. Greene, Olivia E. Grigas, Tyler D. Haasis, Madison Hiller, Natalie Klimek, Kaitlin N. Kline, Ian Koons, Breena Kravchick, Hannah M. Kresge, Jenna Lines, Allison E. Lunney, Wyatt J. Malia, Jordan H. Miale, Robert W. Murawski, Matthew Niznik, Mahtab Peimany, Robert Pellegrini, Kevin D. Regep, Emily Roberts, Kirsten R. Scheffley, Matthew A. Shiplett, Courtney B. Siejak, Justin A. Sterling, Allie R. Stover, Natalie A. Thomas, John Van Fossen, Abbey O. Walters, Sarah Zaleppa

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

Alicia M. Armstrong, Minh T. Bauch, Nicolas W. Biros, Nicholas M. Blockinger, Evan S. Burleson, Tyler Cesario, Eza Chaudhry, Angelina Chin, Adam J. Cramer, Megan Croke, Riley Dennis, Nathan Z. Dunsmuir, Brenden Ehret, Alexander J. Elsasser, Jesse E. Evancho, Lilly A. Fraley, Michael Geroski, Chase P. Govan, Evan Grevera, Kayla Henkel, Joshua Hudak, Rachel G. Hudock, Daniel J. Jones, Sydney M. Kearney, Carrie L. Kraynak, Bridget Leroy, Hailey Mago, Madyson E. Maldonado, Samantha N. McGlynn, Kyle A. Mendenhall, Francisco A. Mendoza, Cassondra H. Menn, Ryan M. Miller, Brandon Niemenski, Joseph Olszyk, Nicole Ann R. Orlando, Madeline E. Palmiero, Bradley J. Papura, Astara E. Passante, Carly G. Pennington, Derek Petrochko, Jamesdean Pickett, Alexander J. Post, Evan M. Priest, Sierra N. Prokarym, Abigail R. Reilley, Chad H. Russell, Erin M. Smith, Hannah Sobolewski, Emily M. Sulkowski, Samantha Thorpe, Joshua Van Gorden, Abigail G. Waite, Allison L. Zaprazny

 

10th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Kristen N. Andrews, Lauren Andrews, Nina E. Atie, Daphne E. Belisle, Claudia K. Brown, Francis Casarella, Korina J. Cheng, Emma G. Colo, James J. Curry, Olivia C. Donnini, William J. Green, Lilly Greene, Taylor C. Grozio, Kristen L. Kania, Leah J. Karassik, Elizabeth G. Katulka, Mackenzie L. Kile, Catherine A. Kostin, Samantha L. Legg, Brooke P. Lieberman, Riley C. Magin, Madison M. Maguire, Rachel T. McFarland, Delani M. Munson, Haley N. Naperkowski, Alaina R. Page, Michael V. Palmiero, Trusha P. Patel, Kaitlyn A. Rossi, Katherine R. Sklarosky, Miranda A. Slosky, Isabella A. Termini, Rachel J. Walker, Madison Weiss, Daniel I. Whitman, Jessica E. Whitman, Morgan Witinski

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Michelle M. Bernetski, Jaclyn P. Cavanaugh, Chyanne R. Cook, Ashley E. Gola, Olivia C. Grozio, Virginia M. Gugliotti, Abigail E. Harrison, Joshua C. Haydt, Erin M. Hines, Coit P. Holbrook, Emma M. Janosczyk, Elijah Kalada, Alyssa M. Konschnik, Nina A. Limongelli, Evan M. Lunney, Alexander J. Lutz, Kelly A. Massaker, Jason I. McIlvain, Mary M. Murphy, Bethany J. Newell, Jena R. Niewinski, Cameron A. O'Neill, Miranda G. Pagarelski, Chase A. Passman, Dhruv J. Patel, Sarah N. Pavlick, Jonathan A. Rader, Lauren D. Rose, Patrick B. Rother, Matthew L. Shipton, Michael R. Smith, Caroline B. Sromoski, Lauramarie Strage, Megan B. Sypniewski, Katherine M. Thomas, Michelle C. Timinsky, James P. Walsh, David Wan, Katelyn J. Whetstone, David J. Wickiser, Elizabeth M. Williams, Reayanne C. Yokimcus, Yuxin (Jessie) Zhang, Jason A. Zingaretti

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

Luke D. Amosson, Michael D. Bafunno, Blaine A. Baloga, Gabrielle A. Booth, Camden Boris, Kelsey A. Brunn, Theodore M. Brush, Brittany A. Carberry, Justin M. Cease, Michael W. Ceklosky, Dina A. Clark, Abigail J. Davis, Derick M. Dewald, Madisyn A. DiLodovico, Sean J. Dunay, Hailey M. Epp, Mary S. Eroh, Cody Fisher, Sean T. Foley, Arianna M. Frias, Stanley E. Gluc, Nathan A. Gower, Joseph H. Graybeal, Nicholas E. Grosek, David J. Gugliotti, Nathan Haddix, Aaron M. Halbrook, Sara M. Hall, Jeremy P. Harper, Hubert D. Herrera, Melissa D. Herrera, Ashley E. Hilenski, Taylor L. Johnston, Justin R. Kachurak, Zachary R. Kline, Robyn E. Knight, Christopher M. Kremski, Abby L. Lipinski, Michael McCarthy, Aoife C. McTavish, Connor F. Novatnak, Isabelle A. Otero, Joshua Pandya, Jacob G. Parker, Riley D. Piontkowski, Anthony F. Poyer, Dylan J. Price, Chase M. Rinehimer, Morgan M. Rinehimer, Amanda K. Ryman, Payton L. Safka, Sergei I. Scaramastro, Brandi L. Shovlin, Jacob J. Smith, Madison A. Smith, Courtney E. Stone, John R. Supko, Krystin L. Thomas, Jennifer M. Van Kirk, Elizabeth K. Wegener, Jacob Wells, Hannah O. Wielgopolski, Evie L. Williams, Aliyah M. Wilson, Eric J. Yedloski

 

11th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Shane R. Angle, Jennifer I. Brown, Samantha E. Brumagin, Andrew R. Dean, Julia N. Dreyfus, Abigail C. Glynn, Owen A. Grigas, Sara R. Hopkins, Manav B. Javia, Sarah E. Kalada, Reed Karaska, Kevin R. Klusewitz, Evan M. Knapp, Kurtis M. Orrson, Shiv P. Patel, Thomas J. Perillo, Kaitlyn J. Roberts, Thomas T. Roberts, Caden T. Rozitski, Anthony M. Ruggeri, Andrea M. Shipton, Sydney E. Sobolewski, Taylor A. Tomalinas, Eric D. Witner, Megan R. Wood, Matthew R. Zwiebel

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Zarqua Ansari, Jacob R. Antosh, Alyssa M. Bennett, Brandon M. Brozena, Nicholas S. Brunetti, Corey J. Chalk, Shelbi R. Clark, Patrick J. Colo, Katherine M. Coslett, Justin T. Darden, Ryan K. Deem, Emily M. Dreyfus, Jade A. Fallbright, Julia C. Fey, Paige A. Gould, Elizabeth C. Harding, Kathryn Karpinski, Wyatt J. Kindler, Madison J. Krawontka, Kayla A. Kulp, Sarah A. Macko, Julia J. Makowski, Juliauna A. Mason, Ifrah Mehran, Neha Metgud, Paul J. Mikolajczyk, Morghan C. Murphy, Abigail M. Post, Jeffrey E. Schmude, Michael C. Schwab, Lauren E. Shiplett, Victoria R. Smolenak, Elizabeth L. Sulkowski, Matthew J. Taleroski, Nicholas M. Toronzi, Ethan L. Van Gorden, Brandon A. Whitman, Yasin Yapis

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

Christopher J. Argenziano, Vanessa E. Atie, Lee W. Atkinson III, Javain M. Baker, Lyndsey E. Blackwell, Kaitlyn M. Bobeck, Robert W. Briggs, Gianna L. Brogna, Matthew J. Brunetti, Brett E. Caladie, Sydney M. Cantwell, Luis M. Castro, Kimberly M. Conrad, Grant R. Cormier, Carina D'Souza, Julia Filchak, Natasha M. Geisler, Saige George, Dylan T. Gesford, Alexandria M. Gierszal, Justin R. Glowacki, Michael J. Golden, Ronald C. Grevera, Harry P. Haydt, Amber L. Hughes, Andrew R. Januszko, David Johnson, Connor R. Kaminski, Matthew Kelly, Clayton J. Kimsal, Aaron R. Kleger, Natasha Koslop, Anthony J. Kovalchik, Chloe R. Lacoste, Kaitlyn M. Lassiter, Matthew J. Lunney, Jacob S. Maher, Wesley I. Mahler, Jared J. McCune, Alexis D. McLean, Audralaine N. Mentrikoski, Laura E. Miller, Edward J. Morrison JR, Shane W. O'Rourke, David J. Perrins, Michael J. Picataggio, Mackenzie W. Puterbaugh, Christopher J. Ribar, Spencer A. Riccio, Jordan N. Rinehimer, Joshua M. Rusinko, Cassandra Shuleski, Matthew W. Snyder, Jacob T. Swartwood, Kayla E. Van Kirk, Brett R. Vital, Nicholas Vital, Jesse J. Williams, David J. Wint, Michael J. Wyda, Michael A. Yedloski, Aidan J. Zabiegalski, Abigail M. Zaleppa, Nikolas E. Zasada, Braden T. Zlockie

 

 

12th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Alyssa Allen, Alyssa Cuono, Joshua J. Edwards, Maria Ellis, Samantha Forgatch, Amanda L. Goss, Madeline T. Heller, Taylor R. Herron, Zariah Januszewski, Schyler Kelsch, Bradley V. Kotarsky, Jordan Kotowski, Michael Kozelsky, Cataldo W. LaMarca, Marissa A. Margalis, Abigail Martino, Jordan A. Olenginski, Monica R. Schuler, Gwyneth M. Shermanski, Neil W. Simasek, Alexandria E. Smolenak, Lacey A. Stemrich, Curtis J. Tokach, Emily F. Traficante, Gabrielle M. Verbeke-O'Boyle

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Zachary Biros, Sereina Brenhofer, Gregory Chang, Suraj A. Dalsania, Matthew Dopp, Natalie A. Everett, Siri M. Fredmund, Alexa L. Gaetano, Elizabeth A. Hines, Brianna N. Hischak, Christine Jumper, Kristina A. Mayewski, Justin W. McCloskey, Stephanie McGlynn, Kaitlyn McLaughlin, Nicholas A. Miller, Dhruv B. Patel, Madison A. Quijano, Hunter J. Rinehimer, Lauren E. Rowski, Kyle T. Sarluca, Owen Simms, Kristen M. Skatuler, Mark A. Snyder, Olivia B. Stemrich, Erik M. Thomas, Erin C. Tollinger, Matthew Trimmer, Bray A. Vanderhoff, Hannah C. Williams

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

Claudia J. Bafunno, Ashton L. Balliet, Luke Bartley, Lance M. Blass, Anna D. Clark, Nicholas A. Davis, Noah J. Dean, Pankti S. Desai, Alexander A. Despirito, Drake D. Dewald, Marlee Dillon, Kyle E. Frisbie, Kate Garcia, Keith Garren, Jessica Gittens, Paige M. Good, Kara Grenzberg, Alexa M. Hady, Emily A. Hiott, Danielle M. Jones, Jeremy A. Jones, Nicholas G. Jones, Aaron R. Keller, Trent W. Kelley, Mackenzie Koslop, Michael J. Kralj, David J. Lackenmier, Ashley Lewis, Thomas E. Leyshon IV, Justin M. Lukashewski, Alexander A. Marshall, Nina McCormack, John McGroarty, Tyler M. McHale, Maria C. Morgante, Jacob D. Morra, Alyson G. Muse, William J. O'Boyle, Jason J. O'Neill, Sachin R. Patel, Skylar J. Pickett, Michael Pilch, Tanner Pitman, Amelia Prezkop, Kelsey A. Price, Madison V. Prosperi, Alexis M. Rockey, Corie Schoch, Jacob A. Snyder, Katherine A. Sorokes, Jennifer L. Soto, Richard C. Spaide, Rachel M. Speck, Francis T. Sromoski, Keara L. Stout, Nicole L. Teberio, Stephanie K. Thorpe, Andrew G. Tuck, Emily R. Van Fossen, Stephen Wegener, Taylor Wells