2nd Qtr Honor Roll 2017-18

CRESTWOOD SECONDARY CAMPUS

Honor Roll

2nd Marking Period 2017-2018

 

7th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Zain Ansari, Michael E. Antosh, Trista S. Ball, Khristian C. Banks, Morgan A. Bauch, Joelene Benjamin, Magnus M. Bibla, Juliet R. Biscotti, Owen C. Blazick, Collin M. Bogdon, Jean L. Bonn, Grace Bovey, Conor J. Buckley, Sheila M. Canaii, Isabella A. Caporuscio, Camryn E. Collins, Faith Delay, Annabel Dobash, Caitlin A. Dushanko, Paige M. Fallbright, Madison E. Foley, Tyler M. Furedi, Julia K. Glowacki, Ainslee E. Green, Emma Guydish, Jaidyn N. Helmbold, Connor M. Herron, Cadence Hiller, Joshua R. Hilpp, Kennedie L. Huber, Aidan A. Jardine, Olivia A. Jardine, Michaiah H. Johnson, Madison A. Jolie, Raymond Joseph, Emma L. Kamowski, Kayla E. Kresge, Nicole A. Langan, Dakota D. Langlitz, Brooke Lapinski, Kaitlyn E. Leicht, Scott W. Lenio, Anthony L. Lettieri, Saige R. Magagna, Evyn S. Makowski, Kaitlyn E. Martin, Hunter S. McLaughlin, Isaac C. Mertz, Ellen E. Morris, Andrew S. Murawski, Julia K. O'Donnell, Ella Panzik, Grace C. Pasternick, Mia J. Pollack, Andrew J. Poyer, Willow R. Richman, Makayla T. Rutchauskas, Levi C. Schuler, Noah R. Schultz, Luciano S. Schwartz, Polina Serbina, Robert Shafer, Emma K. Sheloski, Elizabeth C. Sodergren, Abigail A. Spaide, Ryan Stencavage, Anna A. Stibick, Alexis N. Stofko, Rebecca M. Tirpak, Emma C. Vanchure, Jolie E. Weiss, Catherine G. Ziegler

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Ceanna E. Belisle, Audrey Boellmann, Zachary R. Brannigan, Jayden T. Brooking, Victoria A. Butler, Andrew T. Conklin, Gabriel M. Deckman, Anna R. DeSino, Destiny A. Diehl, Jacob J. Evans, Braiden C. Fallbright, Jessica Graziano, Hayden J. Greenberg, John K. Jones, Olivia R. Kamowski, Mia Kane, Joseph P. Kraynak, James A. Modrovsky, Sean J. Munson, John R. Nixon III, Grace E. Osiecki, Tessa J. Pollack, Riley E. Robbins, Kaylee Rushton, Zachary R. Sheloski, Jodi L. Simonton, Christopher Smolenak, Mikayla B. Toney, Lucille M. Van Den Berg, Julia A. Vogt, Anthony Wan, Olivia R. Wasco, Brenna M. Wehrenberg, Alexander J. Wiedlich, Luke S. Wielgopolski, Mason M. Zavistoski, Kennedy Zlockie

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Alison C. Andes, Jack T. Andrews, Hailey M. Arnold, Luke D. Barley, Marlena N. Bednar, Keegan L. Behrens, Kaleb W. Benjamin, Madison I. Brewington, Aidan P. Brozena, Jenna Brugger, Brandon A. Burbank, Santino A. Casarella, Madison E. Casey, Nicholas Cesario, Benjamin Chmiola, Leeann B. Cramer, Rori T. Davis, Trevor J. Dean, Jacob R. Dopp, Samarya Q. Dupree, Noah A. Garraoui, Thomas R. Giraldi, Gabriel J. Glassic, Aaron E. Gorka, Stephen P. Grimm JR, Ammie P. Grushke, Kyle M. Halbrook, Aidan J. Hoeft, Noah W. Jakubowski, Ryan M. Kachurak, Benjamin M. Keil, Daniel S. Kernan, Riley G. Kompinski, Cole J. Kranson, Oliver B. Larrabee, Grace E. Legg, Makenzie G. Maguire, Julianna M. Martz, Weston Medvetz, Justin S. Miller, Nick L. Miscavage, Grigorie Mocanu, Samantha A. Olszyk, Tia O'Neill, Grace E. Pachick, Caitrin R. Perry, Kellie E. Rother, Jesse J. Rybak, Skyler E. Saullo, Lauren M. Schmude, Joseph Skipkoski, Lily C. Smith, Megen E. Stolpe, Emily L. Toronzi, Frank J. Usavage, Madison E. Van Gorden, Maxwell J. Wagner, Chase B. Weaver

 

8th Grade

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Erin E. Barno, Nathanael P. Barron, Sara Bonn, Makayla Breslin, Jack F. Brumagin, Sydney E. Bruno, Victoria M. Casarella, Athena Chin, Molly K. Demarzo, Kate E. Fenstermacher, Kira Fenwick, Raina J. Fountain, Tristen M. Gallagher, Nash E. Greene, Shannon Griffiths, Christopher E. Hannon, Jadyn Hooper, Dhara Javia, Lauren R. Kalinowski, Zaiden Kaminsky, Emily R. Kline, Katherine A. Kogoy, Joshua R. Kollar, Samantha Kulp, Hannah O. Lasoski, Morgan Lawson, Claire Lenio, Megan McLaughlin, Arwaa Mehran, Ruth Mullisky, Jessica Niznik, Joshua D. Partington, Tanisi J. Patel, Julia Poncavage, Olivia L. Richards, Grant E. Rose, Benjamin H. Rossi, Elizabeth A. Sheldon, Zoe A. Stewart, Ava Wanchisen, Kayla Witinski, Derrick Xie, Jessica Zimmermann, Nicole Zurawski

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Olivia Aigeldinger, Emily E. Barley, Myatalia Barna, Kyla J. Benfield, Natalie Charton, Sydney Charton, Bisma Chaudhry, Kevin H. Cheng, Paige E. Collins, Kayleigh Derwin, Adele M. Dougherty, Nolan S. Dunnum, Greer O. Gavin, Emma Gomes, Allison D. Gugliotti, Nicholas D. Gutkowski, Hunter C. Harahus, Madison Hudak, Genavive M. Januszewski, Evelyn S. Kilburn, Riley Koch, Jessica Koptcho, Abbey R. Krzywicki, Carter Laubach, Megan McGovern, Megan Mills, Connor S. Murtha, Reece Mylet, Krista L. Papura, Parth Patel, Liam D. Petty, Chloe Pugh, Isabella M. Ramirez, Ricardo Reluzco, Sarah J. Russell, John V. Scanlan, Jaden Scott, Ethan Shudak, Gracie Sinclair, Abbey Smith, Allyson J. Sodrosky, Nathan D. Thomas, Aidan J. Verdekal, Taylor Wine, Abigail G. Wisdom, Adam Wood, Quinn K. Zabiegalski, Andrew Zheng, Benjamin G. Ziegler, Darran Zimmermann JR

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Lauren Amend, Grace D. Anstett, Rebecca Biddinger, Hailey S. Borsuk, Hailey Clark, Aubrey E. Colo, Ryan H. Covelens, Anthony B. Dangio II, Leah Dietrich, William N. Everett III, Braylen Feist, Joshua Fisher, Aidan M. Gierszal, Linsey Gluc, Melanie Golden, Ava M. Groth, Logan A. Haddix, Ariauna M. Harris, Alexander J. Jennings, Brooke E. Keil,

Taylor R. O'Farrell, Julia Lazo, Seth M. Otte, Declan P. Palmiero, Angelo J. Passante, Vanessa E. Paul, Nadia Peimany, Stephanie L. Pollock, Abigail M. Pyle, Blake E. Raudenbush, Sarah J. Rogan, Hunter Rolles, Grace Rusinko, Conner Scheffley, Kiara B. Schry, Brandon Schwartz, Paige Scott, John K. Sklarosky, Clarissa D. Snyder, Ava J. Usavage, Bryce E. Vieney, Kaley A. Walker, Nathan J. Weaver, Jenna M. Williams, Annabelle R. Witkowski, Emily Woss,

 

9th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Mitchell E. Awdakimow-Stec, Hana Bader, Yashu Bansal, Hillary R. Blazick, William J. Bogdon, Jalyn G. Cook, Nicholas J. Curry, Alexandria M. Feisel, Alexander Fisher, Elizabeth L. Glowacki, Victoria Harper, Madison T. Jeckell, Eric P. Johnson, Julia H. Johnson, Nicole A. Joseph, Samantha Kotarsky, Ethan J. Lieberman, Alexandra L. Lipinski, Kaylin Munley, Marley A. Myers, Priyal Patel, Brooke Rinehimer, Kaitlyn M. Ritsick, Julia T. Rose, Ciera C. Rybak, Nicholas P. Schwartz, Kaitlyn A. Smith, Lily Snyder, Jillian A. Taleroski, Maddux Testa, Molly J. Truszkowski, Jaden L. Weiss, Trey A. Zabroski, Jacob M. Zaleski, Michael D. Zaleski

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Samantha Andes, Kyle A. Barley, Samantha Beers, Ariana Bewighouse, Krista B. Boardwine, Avery N. Bogdon, Faith E. Brandt, Jessy E. Bruzgulis, Kyle Buchanan, Aryanna R. Burke, Ashleigh M. Button, Kristen M. Carter, Alex H. Covelens, Avery L. Czapla, Emily A. Davidson, Matthew Dean, Caleb R. Deckman, Brenden Demarzo, Michael J. Enochs, Brayden Fenwick, Lily J. Glander, Joseph M. Gola, Madalynn T. Gregory, Ryan T. Harding, James Hawley, Derek Jankowski, Helena I. Jardine, Anna Kahlau, Emily Kalada, Khushi E. Kansal, Abigail M. Karassik, Breanna Kijek, Taylor L. Kline, Gavin Kosko, Avery M. Kovalchik, Melanie Levier, Nicole M. Macfarlane, Stone M. Magagna, Julia Martin, Mark S. Matysczak, Alyse A. McKennetts, Mallory E. Moratori, Colin J. Novatnak, Angelica S. Pares Alicea, Shivani P. Patel, Ryan M. Petrosky, Jordon K. Roberson, Abigail Roman, Mychal A. Sarluca, Karlie E. Searing Dillon E. Shaw, Michael J. Sheldon, Matthew Smith, Jamie M. Thomas, Keilan A. Verdekal, Marcus A. Vieney, Brittany L. Watt, Brianna M. Wickiser, Kahley E. Williams, Taylor A. Yeager, Bennett A. Yermal, Jeffrey I. Zoebisch

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Trinity A. Allen, Zachary T. Antosh, Logan Arnold, Margaret A. Bastemeyer, Carly G. Bono, Sheradyn E. Boris, Marisa Brown, Trevor Bukowski, Jeremy Buzak, Chloe Caplan, Cameron Chalk, Emilee Crawford, Vincent D. DeMarco, Lily K. Dennebaum, Blake A. Dompkosky, Jacob M. Eroh, Olivia R. Fisher, Adam S. Garraoui, Sonia A. Getten, Michael A. Hall, Thomas L. Haydt, Bailey Hayes, David A. Hiott, Sarah Jacob, Ryan Januszko, Danielle Jones, Ella Kaminski, Sabrina Kaslavage, Ryan Kostiuk, Nicholas A. Kreuzer, Kelsey M. Kulak, Julien C. Lacoste, Adam Litchkofski, Nathan J. Love, Shea Makowski, Luna M. Maron-Barbrie, Alayna K. Martinchek, Sara J. Mascelli, Nicholas R. Matthews, Marissa McCune, Caitrin Mullisky, Chandler S. O'Farrell, Noah J. Partington, Prisha S. Patel, Austin Payne, Hunter J. Piech, Matthew D. Potter, Noah R. Prokarym, Soleil K. Reese, Griffen Riccio, Nicholas Ruggeri, Alexander D. Sattof, Thomas T. Slivinski, Andrew J. Sodergren, Elizabeth Supkowski, Elyssa J. Valentine, Reece A. Wagner, Samuel Webb, Mason Webby, Keirsten A. Whitmire, Dmitri Yarczower, Rachel E. Zingaretti,

 

10th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Madelyn Adamczyk, Rianna Ambosie, Britney Amigon, Zachery J. Andrews, Alexis R. Armstrong, Makayla E. Ball, Andrew J. Barno, Cassidy E. Brumagin, Angelina Chin, Gene Daisey III, Kira S. Davis, Sarah Deets, Ashleigh Delay, Chloe G. DeSanto, Cortney E. Dushanko, Timothy Gallagher, Anthony J. Gesford, Payton J. Glynn, Daniel Gomes, Charles Helmbold, Madison Hiller, Carrie L. Kraynak, Jenna Lines, Nihar Patel, Donald J. Shaw, Courtney B. Siejak, Madyson Sobolewski, Kayla Supkowski, Brooke Weiss, Sarah Zaleppa

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Minh T. Bauch, Nicholas M. Blockinger, Anthony J. Caporuscio, Raymond Chitswara, Brian A. Costello, Megan Cragle, Jocelyn L. Cussatt, Riley Dennis, Thilda A. Engstrand, Gabriel A. Gardner, John A. Gaughan, Chloe E. Greene, Evan Grevera, Tyler D. Haasis, Nathan Kamowski, Natalie Klimek, Kaitlin N. Kline, Ian Koons, Breena Kravchick, Hannah M. Kresge, Allison E. Lunney, Hailey Mago, Kyle A. Mendenhall, Francisco A. Mendoza, Robert W. Murawski, Matthew Niznik, Connor Olenginski, Nicole Ann R. Orlando, Madeline E. Palmiero, Mahtab Peimany, Robert Pellegrini, Jamesdean Pickett, Alexander J. Post, Kevin D. Regep, Sarah Richards, Emily Roberts, Charles C. Ruckle III, Kirsten R. Scheffley, Matthew A. Shiplett, Allie R. Stover, Emily M. Sulkowski, Samantha Thorpe, Matthew M. Venturi

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Maximus Albee, Alicia M. Armstrong, Jay A. Bhavsar, Nicolas W. Biros, Nicholas Brown, Evan S. Burleson, Eza Chaudhry, Adam J. Cramer, Mariessa Dauksis, Lauren DeSousa, Linsee G. Dillon, Joseph P. Dotzel, Nathan Z. Dunsmuir, Brenden Ehret, Evan Feng, Christopher J. Ferraccio, Kollin Flaherty, Lilly A. Fraley, Michael Geroski, Olivia E. Grigas, Allyson O. Helfer, Joshua Hooper, Dylan S. Horn, Joshua Hudak, Daniel J. Jones, Daniel Kaczmarczyk, Sydney M. Karchin, Sydney M. Kearney, Dylan J. Kronick, Bridget Leroy, Luke M. Lysiak, Wyatt J. Malia, Samantha N. McGlynn, Noah L. Meckes, Cassondra H. Menn, Ryan M. Miller, Brooke M. Moran, Astara E. Passante, Carly G. Pennington, Derek Petrochko, Evan M. Priest, Abigail R. Reilley, Isabela M. Reluzco, Dwayne P. Rockey, Chad H. Russell, Kaitlyn E. Schwartz, Dillon J. Skupski, Alexis J. Smith, Erin M. Smith, Luke A. Spaide, Justin A. Sterling, Matthew J. Stopper, Anthony J. Surridge, Samuel Taney, Natalie A. Thomas, John Van Fossen, Joshua Van Gorden, Dalton Vencak, Abigail G. Waite, Amber Wehrenberg, Scott Whitonis, Mackenzie Yenchik

 

11th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Kristen N. Andrews, Nina E. Atie, Francis Casarella, Emma G. Colo, Olivia C. Donnini, Erin M. Hines, Kristen L. Kania, Leah J. Karassik, Elizabeth G. Katulka, Mackenzie L. Kile, Catherine A. Kostin, Brooke P. Lieberman, Abby L. Lipinski, Rachel T. McFarland, Delani M. Munson, Mary M. Murphy, Haley N. Naperkowski, Katherine R. Sklarosky, Miranda A. Slosky, Megan B. Sypniewski, Madison Weiss, Daniel I. Whitman, Jessica E. Whitman, Elizabeth M. Williams, Reayanne C. Yokimcus

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Dean C. Ambosie, Shanay T. Baker, Daphne E. Belisle, Michelle M. Bernetski, Claudia K. Brown, Kelsey A. Brunn, Theodore M. Brush, Dina A. Clark, Chyanne R. Cook, James J. Curry, Sean J. Dunay, Mary S. Eroh, Cody Fisher, Marta F. Fraga Arroyo, Maxamiliano F. Gariano, William J. Green, Lilly Greene, Olivia C. Grozio, Taylor C. Grozio, Virginia M. Gugliotti, Sara M. Hall, Abigail E. Harrison, Sarah J. Hoeft, Coit P. Holbrook, Emma M. Janosczyk, Elijah Kalada, Evan M. Lunney, Riley C. Magin, Madison M. Maguire, Kelly A. Massaker, Jason I. McIlvain, Bethany J. Newell, Jena R. Niewinski, Cameron A. O'Neill, Miranda G. Pagarelski, Dhruv J. Patel, Trusha P. Patel, Sarah N. Pavlick, Jonathan A. Rader, Lauren D. Rose, Kaitlyn A. Rossi, Patrick B. Rother, Thomas E. Shafer, Madison A. Smith, Caroline B. Sromoski, Isabella A. Termini, Katherine M. Thomas, Krystin L. Thomas, Rachel J. Walker, David Wan, Jacob Wells, Katelyn J. Whetstone, Aliyah M. Wilson, Morgan Witinski

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Lauren Andrews, Blaine A. Baloga, Gabrielle A. Booth, Camden Boris, Jaclyn P. Cavanaugh, Justin M. Cease, Korina J. Cheng, Abigail J. Davis, Darren W. Eckert, Robert G. Figmic, Sean T. Foley, Bryce A. Gavin, Stanley E. Gluc, Ashley E. Gola, Nathan Haddix, Aaron M. Halbrook, Jeremy P. Harper, Hubert D. Herrera, Melissa D. Herrera, Ashley E. Hilenski, Justin R. Kachurak, Robyn E. Knight, Alyssa M. Konschnik, Samantha L. Legg, Alexander J. Lutz, Henry A. Mago, Jake J. Miscavage, Connor F. Novatnak, Alaina R. Page, Michael V. Palmiero, Joshua Pandya, Jacob G. Parker, Chase A. Passman, Rachel H. Penney, Anthony F. Poyer, Chase M. Rinehimer, Morgan M. Rinehimer, Amanda K. Ryman, Payton L. Safka, Matthew L. Shipton, Brandi L. Shovlin, Jacob J. Smith, Michael R. Smith, Liam A. Stone, Lauramarie Strage, Jennifer M. Van Kirk, Hannah O. Wielgopolski, Evie L. Williams, Eric J. Yedloski, Jessie Zhang, Jason A. Zingaretti

 

12th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

Shane R. Angle, Javain M. Baker, Shelbi R. Clark, Cassandra R. Cooper, Katherine M. Coslett, Carina D'Souza, Jade A. Fallbright, Abigail C. Glynn, Paige A. Gould, Harry P. Haydt, Sara R. Hopkins, Amber L. Hughes, Sarah E. Kalada, Clayton J. Kimsal, Wyatt J. Kindler, Aaron R. Kleger, Kevin R. Klusewitz, Sarah A. Macko, Neha Metgud, Paul J. Mikolajczyk, Kurtis M. Orrson, Shiv P. Patel, Thomas J. Perillo, Spencer A. Riccio, Kaitlyn J. Roberts, Thomas T. Roberts, Caden T. Rozitski, Lauren E. Shiplett, Andrea M. Shipton, Sydney E. Sobolewski, Elizabeth L. Sulkowski, Taylor A. Tomalinas, Ethan L. Van Gorden, Eric D. Witner, Megan R. Wood, Michael J. Wyda, Abigail M. Zaleppa, Matthew R. Zwiebel

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

Christopher J. Argenziano, Patricia A. Beers, Hanna M. Birk, Brianna E. Booths, Robert W. Briggs, Jennifer I. Brown, Kimberly M. Conrad, Grant R. Cormier, Justin T. Darden, Haley Dow, Julia C. Fey, Alexandria M. Gierszal, Owen A. Grigas, Hannah M. Hilpp, Kiera E. Hinkle, Andrew R. Januszko, Holly A. Jones, Reed Karaska, Kyleigh J. Kline, Madison J. Krawontka, Kaitlyn M. Lassiter, Matthew J. Lunney, Juliauna A. Mason, Jared J. McCune, Edward J. Morrison JR, Morghan C. Murphy, Shane W. O'Rourke, David J. Perrins, Christopher J. Ribar, Brian R. Saake, Alyson J. Sedon, Gailey E. Shonk, Cassandra Shuleski, Liam L. Smith, Matthew W. Snyder, Jasmine K. Sodhi, Nicholas M. Toronzi, Nicholas Vital, Brandon A. Whitman, Jesse J. Williams, Yasin Yapis, Nikolas E. Zasada

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Zarqua Ansari, Jacob R. Antosh, Vanessa E. Atie, Austin J. Banks, Alyssa M. Bennett, Lyndsey E. Blackwell, Brandon M. Brozena, Samantha E. Brumagin, Nicole Buchman, Robert W. Bueg, Sydney M. Cantwell, Corey J. Chalk, Patrick J. Colo, Elizabeth A. Cussatt, Ryan K. Deem, Jacob S. Dorris, Julia N. Dreyfus, Nicole Y. Farah, Gustin G. Gariano, Natasha M. Geisler, Dylan T. Gesford, Justin R. Glowacki, Michael J. Golden, Michael B. Jarmiolowski, Matthew F. Jasnoski, Kathryn Karpinski, Matthew Kelly, Evan M. Knapp, Natasha Koslop, Anthony J. Kovalchik, Kayla A. Kulp, Chloe R. Lacoste, Jacob S. Maher, Wesley I. Mahler, Julia J. Makowski, Liam M. Martinchek, Alexis D. McLean, Ifrah Mehran, Joseph S. Menn, Audralaine N. Mentrikoski, Kyle W. Metzger-Pahler, Timothy P. Mikolaichik, Laura E. Miller, John L. O'Boyle, Prit N. Patel, Sean M. Phelan, Lauren N. Piercy, Mackenzie W. Puterbaugh, Lauren S. Reidinger, Jordan N. Rinehimer, Joshua M. Rusinko, Jeffrey E. Schmude, Michael C. Schwab, Shandi L. Singer, Victoria R. Smolenak, Tyler R. Snipas, Jacob T. Swartwood, Matthew J. Taleroski, Kayla E. Van Kirk, Brett R. Vital, Jacob Weisgable, Colin E. Wrobleski, Justin C. Yackiel, Aidan J. Zabiegalski, Jason Zachary