3rd Qtr Honor Roll 2017-18

CRESTWOOD SECONDARY CAMPUS

Honor Roll

3rd Marking Period 2017-2018

 

7th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Zain Ansari, Trista S. Ball, Khristian C. Banks, Morgan A. Bauch, Ceanna E. Belisle, Joelene Benjamin, Magnus M. Bibla, Juliet R. Biscotti, Owen C. Blazick, Collin M. Bogdon, Jean L. Bonn, Zachary R. Brannigan, Conor J. Buckley, Sheila M. Canaii, Isabella A. Caporuscio, Camryn E. Collins, Faith Delay, Annabel Dobash, Caitlin A. Dushanko, Jacob J. Evans, Braiden C. Fallbright, Paige M. Fallbright, Madison E. Foley, Gabriel J. Glassic, Julia K. Glowacki, Ainslee E. Green, Hayden J. Greenberg, Emma Guydish, Cadence Hiller, Joshua R. Hilpp, Kennedie L. Huber, Olivia A. Jardine, Michaiah H. Johnson, Madison A. Jolie, Raymond Joseph, Olivia R. Kamowski, Kayla E. Kresge, Nicole A. Langan, Dakota D. Langlitz, Brooke Lapinski, Kaitlyn E. Leicht, Scott W. Lenio, Anthony L. Lettieri, Saige R. Magagna, Evyn S. Makowski, Kaitlyn E. Martin, Isaac C. Mertz, Ellen E. Morris, Julia K. O'Donnell, Ella Panzik, Grace C. Pasternick, Mia J. Pollack, Andrew J. Poyer, Willow R. Richman, Makayla T. Rutchauskas, Francesca Scarano, Noah R. Schultz, Luciano S. Schwartz, Polina Serbina, Robert Shafer, Emma K. Sheloski, Abigail A. Spaide, Ryan Stencavage, Alexis N. Stofko, Rebecca M. Tirpak, Lucille M. Van Den Berg, Emma C. Vanchure, Anthony Wan, Catherine G. Ziegler, Kennedy Zlockie

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Grace Bovey, Victoria A. Butler, Andrew T. Conklin, Tyler M. Furedi, Jessica Graziano, Jaidyn N. Helmbold, Connor M. Herron, Riley G. Kompinski, Joseph P. Kraynak, Julianna M. Martz, Andrew S. Murawski, John R. Nixon III, Grace E. Osiecki, Elizabeth C. Sodergren, Mikayla B. Toney, Julia A. Vogt, Maxwell J. Wagner, Brenna M. Wehrenberg, Jolie E. Weiss, Luke S. Wielgopolski, Mason M. Zavistoski, Jayden T. Brooking, Jenna Brugger, Anna R. DeSino, Destiny A. Diehl, Thomas R. Giraldi, Aidan A. Jardine, Emma L. Kamowski, Mia Kane, Grace E. Legg, Hunter S. McLaughlin, Tia O'Neill, Grace E. Pachick, Tessa J. Pollack, Skyler E. Saullo, Levi C. Schuler, Jodi L. Simonton, Anna A. Stibick, Megen E. Stolpe, Madison E. Van Gorden, Olivia R. Wasco, Alexander J. Wiedlich

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Jack T. Andrews, Michael E. Antosh, Marlena N. Bednar, Madison E. Casey, Samarya Q. Dupree, John K. Jones, Justin S. Miller, Grigorie Mocanu, Sean J. Munson, Riley E. Robbins, Devin Shaw, Zachary R. Sheloski, Kaleb W. Benjamin, Audrey Boellmann, Madison I. Brewington, Leeann B. Cramer, James M. DeSino, Ryan M. Kachurak, Corbin S. Lockhart, Makenzie G. Maguire, Samantha A. Olszyk, Kellie E. Rother, Kaylee Rushton, Joseph Skipkoski, Emily L. Toronzi, Alison C. Andes, Aidan P. Brozena, Brendan P. Dennis, Aimee C. Garcia, Noah A. Garraoui, Oliver B. Larrabee, Weston Medvetz, Courtney Mikitka, James A. Modrovsky, Sean A. O'Boyle, Caitrin R. Perry, Arielle M. Rodriguez, Christopher Smolenak, Keegan L. Behrens, Brandon A. Burbank, Frances Cardenas, Santino A. Casarella, Nicholas Cesario, Trevor J. Dean, Gavin C. Evans, Aaron E. Gorka, Dylan A. Gower, Ammie P. Grushke, Caden M. Hatcher, Benjamin M. Keil, Caleb Keiser, Joshua P. MacDonald, Regina L. Pagarelski, Maria Rilko, Jesse J. Rybak, Jacob M. Tower, Gabrielle D. Vencak, Owen M. Weaver

 

8th Grade

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Erin E. Barno, Kyla J. Benfield, Jack F. Brumagin, Sydney E. Bruno, Victoria M. Casarella, Natalie Charton, Sydney Charton, Paige E. Collins, Molly K. Demarzo, Kate E. Fenstermacher, Raina J. Fountain, Emma Gomes, Shannon Griffiths, Allison D. Gugliotti, Joseph A. Gzemski, Jadyn Hooper, Dhara Javia, Lauren R. Kalinowski, Abbey R. Krzywicki, Samantha Kulp, Morgan Lawson, Claire Lenio, Megan McGovern, Megan McLaughlin, Arwaa Mehran, Megan Mills, Ruth Mullisky, Jessica Niznik, Joshua D. Partington, Angelo J. Passante, Tanisi J. Patel, Julia Poncavage, Olivia L. Richards, Benjamin H. Rossi, Elizabeth A. Sheldon, Zoe A. Stewart, Ava Wanchisen, Kayla Witinski, Quinn K. Zabiegalski

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Kevin H. Cheng, Tristen M. Gallagher, Nathan D. Thomas, Nathanael P. Barron, Athena Chin, Ryan H. Covelens, Kayleigh Derwin, Leah Dietrich, Adele M. Dougherty, Logan A. Haddix, Christopher E. Hannon, Genavive M. Januszewski, Evelyn S. Kilburn, Joshua R. Kollar, Grant E. Rose, Jaden Scott, Ava J. Usavage, Sara Bonn, Makayla Breslin, Bisma Chaudhry, Aubrey E. Colo, Braylen Feist, Nicholas D. Gutkowski, Madison Hudak, Zaiden Kaminsky, Emily R. Kline, Katherine A. Kogoy, Reece Mylet, Krista L. Papura, Liam D. Petty, Chloe Pugh, Taylor Wine, Jessica Zimmermann, Nicole Zurawski, Abigail G. Wisdom, Emily E. Barley, Hailey S. Borsuk, Hannah O. Lasoski, Stephanie L. Pollock, Emily Woss, Myatalia Barna, Kira Fenwick, Joshua Fisher, Greer O. Gavin, Nash E. Greene, Ava M. Groth, Riley Koch, Carter Laubach, Vanessa E. Paul, John V. Scanlan, Ethan Shudak, Gracie Sinclair, Jenna M. Williams, Derrick Xie, Andrew Zheng, Melanie Golden, Hunter C. Harahus, Ariauna M. Harris, Chase Pugh, Blake E. Raudenbush, Hunter Rolles, Allyson J. Sodrosky

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Aidan M. Gierszal, Lauren Amend, Samuel Biscotto, Anthony B. Dangio II, Nolan S. Dunnum, William N. Everett III, Linsey Gluc, Jessica Koptcho, Seth M. Otte, Parth Patel, Nadia Peimany, Sarah J. Russell, Isaac M. Saullo, Abbey Smith, Annabelle R. Witkowski, Adam Wood, Darran Zimmermann JR, Olivia Aigeldinger, Brooke E. Keil, Ricardo Reluzco, Sarah J. Rogan, Isabella M. Ramirez, Grace Rusinko, Johana E. Kernan, Julia Lazo, Connor S. Murtha, Tyler M. Oresick, Vinnee Paternoster, Brandon Schwartz, Rachel K. Stover, Aidan J. Verdekal, Nathan J. Weaver, Benjamin G. Ziegler, Rachel Deets, Samantha Kress, Clarissa D. Snyder, Kaley A. Walker, Conner Scheffley, Eric J. Vogt JR, Rebecca Biddinger, Alexander J. Jennings, Michael McLaughlin, Kiara B. Schry, Javier I. Torres-Fabian, Hailey Clark, Julia A. Dixon, Evan Fey

 

9th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Mitchell E. Awdakimow-Stec, Hana Bader, Yashu Bansal, Hillary R. Blazick, Kyle Buchanan, Ashleigh M. Button, Jalyn G. Cook, Nicholas J. Curry, Alexandria M. Feisel, Elizabeth L. Glowacki, Victoria Harper, Derek Jankowski, Madison T. Jeckell, Eric P. Johnson, Julia H. Johnson, Nicole A. Joseph, Breanna Kijek, Samantha Kotarsky, Melanie Levier, Alexandra L. Lipinski, Kaylin Munley, Marley A. Myers, Priyal Patel, Brooke Rinehimer, Kaitlyn M. Ritsick, Julia T. Rose, Ciera C. Rybak, Nicholas P. Schwartz, Karlie E. Searing, Dillon E. Shaw, Kaitlyn A. Smith, Jillian A. Taleroski, Maddux Testa, Molly J. Truszkowski, Jaden L. Weiss, Trey A. Zabroski, Jacob M. Zaleski, Michael D. Zaleski

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Samantha Andes, Kyle A. Barley, Samantha Beers, Ariana Bewighouse, Avery N. Bogdon, William J. Bogdon, Carly G. Bono, Faith E. Brandt, Jessy E. Bruzgulis, Jeremy Buzak, Kristen M. Carter, Avery L. Czapla, Emily A. Davidson, Matthew Dean, Caleb R. Deckman, Brenden Demarzo, Brayden Fenwick, Joseph M. Gola, Ryan T. Harding, Bailey Hayes, Helena I. Jardine, Anna Kahlau, Emily Kalada, Khushi E. Kansal, Taylor L. Kline, Gavin Kosko, Ryan Kostiuk, Avery M. Kovalchik, Julien C. Lacoste, Ethan J. Lieberman, Nicole M. Macfarlane, Stone M. Magagna, Julia Martin, Mark S. Matysczak, Alyse A. McKennetts, Mallory E. Moratori, Caitrin Mullisky, Angelica S. Pares Alicea, Shivani P. Patel, Ryan M. Petrosky, Griffen Riccio, Nicholas Ruggeri, Michael J. Sheldon, Matthew Smith, Lily Snyder, Jamie M. Thomas, Keilan A. Verdekal, Marcus A. Vieney, Brittany L. Watt, Samuel Webb, Brianna M. Wickiser, Dmitri Yarczower, Taylor A. Yeager, Bennett A. Yermal, Rachel E. Zingaretti

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Trinity A. Allen, Zachary T. Antosh, Margaret A. Bastemeyer, Krista B. Boardwine, Ava Boellmann, Sheradyn E. Boris, Marisa Brown, Aryanna R. Burke, Chloe Caplan, Cameron Chalk, Alex H. Covelens, Emilee Crawford, Vincent D. DeMarco, Lily K. Dennebaum, Derek Dixon, Blake A. Dompkosky, Michael J. Enochs, Jacob M. Eroh, Alexander Fisher, Olivia R. Fisher, Adam S. Garraoui, Sonia A. Getten, Lily J. Glander, Madalynn T. Gregory, Kurt E. Grenzberg, Michael A. Hall, Lacey R. Hannen, James Hawley, David A. Hiott, Sarah Jacob, Ryan Januszko, Ella Kaminski, Abigail M. Karassik, Noah H. Kendra, Nicholas A. Kreuzer, Kelsey M. Kulak, Christian J. Lake, Adam Litchkofski, Luna M. Maron-Barbrie, Alayna K. Martinchek, Sara J. Mascelli, Nicholas R. Matthews, Marissa McCune, Colin J. Novatnak, Chandler S. O'Farrell, Noah J. Partington, Prisha S. Patel, Austin Payne, Hunter J. Piech, Matthew D. Potter, Noah R. Prokarym, Jordon K. Roberson, Abigail Roman, Mychal A. Sarluca, Alexander D. Sattof, Thomas T. Slivinski, Andrew J. Sodergren, Elizabeth Supkowski, Reece A. Wagner, Mason Webby, Keirsten A. Whitmire, Kahley E. Williams, Arron Yocius, Jeffrey I. Zoebisch

 

10th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Madelyn Adamczyk, Rianna Ambosie, Zachery J. Andrews, Alexis R. Armstrong, Makayla E. Ball, Andrew J. Barno, Cassidy E. Brumagin, Brian A. Costello, Jocelyn L. Cussatt, Gene Daisey III, Kira S. Davis, Ashleigh Delay, Chloe G. DeSanto, Cortney E. Dushanko, Thilda A. Engstrand, Anthony J. Gesford, Payton J. Glynn, Daniel Gomes, Charles Helmbold, Madison Hiller, Natalie Klimek, Breena Kravchick, Nihar Patel, Robert Pellegrini, Kevin D. Regep, Emily Roberts, Donald J. Shaw, Courtney B. Siejak, Madyson Sobolewski, Kayla Supkowski, Matthew M. Venturi, Brooke Weiss, Sarah Zaleppa

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Britney Amigon, Minh T. Bauch, Jay A. Bhavsar, Nicholas M. Blockinger, Anthony J. Caporuscio, Angelina Chin, Raymond Chitswara, Megan Cragle, Mariessa Dauksis, Sarah Deets, Riley Dennis, Alexander J. Elsasser, Timothy Gallagher, Gabriel A. Gardner, John A. Gaughan, Chloe E. Greene, Olivia E. Grigas, Rachel G. Hudock, Kaitlin N. Kline, Ian Koons, Carrie L. Kraynak, Hannah M. Kresge, Dylan J. Kronick, Bridget Leroy, Jenna Lines, Allison E. Lunney, Hailey Mago, Wyatt J. Malia, Kyle A. Mendenhall, Francisco A. Mendoza, Brooke M. Moran, Robert W. Murawski, Matthew Niznik, Connor Olenginski, Madeline E. Palmiero, Mahtab Peimany, Alexander J. Post, Sarah Richards, Chad H. Russell, Kirsten R. Scheffley, Kaitlyn E. Schwartz, Matthew A. Shiplett, Justin A. Sterling, Allie R. Stover, Samantha Thorpe

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Alicia M. Armstrong, Robinderpal S. Bahl, Hendrik J. Bastemeyer, Nicolas W. Biros, Evan S. Burleson, Tyler Cesario, Eza Chaudhry, Adam J. Cramer, Lauren DeSousa, Linsee G. Dillon, Joseph P. Dotzel, Peter Espiritu, Jesse E. Evancho, Evan Feng, Michael Geroski, Samuel D. Glowacki, Evan Grevera, Tyler D. Haasis, Abbigail L. Harris, Allyson O. Helfer, Layla S. Howell, Joshua Hudak, Daniel J. Jones, Nathan Kamowski, Sydney M. Karchin, Thomas J. Kulak, Madylin L. Lockhart, Lee P. Lysiak, Luke M. Lysiak, Samantha N. McGlynn, Cassondra H. Menn, Peyton Miller, Nicole Ann R. Orlando, Bradley J. Papura, Astara E. Passante, Jamesdean Pickett, Evan M. Priest, Sierra N. Prokarym, Abigail R. Reilley, Dwayne P. Rockey, Charles C. Ruckle III, Dillon J. Skupski, Alexis J. Smith, Erin M. Smith, Matthew J. Stopper, Emily M. Sulkowski, Garrett Swank, Samuel Taney, Natalie A. Thomas, Peri J. Urbanovitch, John Van Fossen, Joshua Van Gorden, Ashanty M. Vargas, Dalton Vencak, Abigail G. Waite, Amber Wehrenberg, Scott Whitonis, Mackenzie Yenchik, Allison L. Zaprazny

 

11th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Kristen N. Andrews, Nina E. Atie, Michelle M. Bernetski, Francis Casarella, Emma G. Colo, Chyanne R. Cook, Olivia C. Donnini, William J. Green, Lilly Greene, Erin M. Hines, Emma M. Janosczyk, Kristen L. Kania, Leah J. Karassik, Elizabeth G. Katulka, Mackenzie L. Kile, Catherine A. Kostin, Evan M. Lunney, Madison M. Maguire, Delani M. Munson, Haley N. Naperkowski, Bethany J. Newell, Patrick B. Rother, Payton L. Safka, Katherine R. Sklarosky, Miranda A. Slosky, Caroline B. Sromoski, Madison Weiss, Katelyn J. Whetstone, Jessica E. Whitman, Reayanne C. Yokimcus

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Dean C. Ambosie, Shanay T. Baker, Daphne E. Belisle, Claudia K. Brown, Kelsey A. Brunn, Theodore M. Brush, Korina J. Cheng, Dina A. Clark, James J. Curry, Abigail J. Davis, Sean J. Dunay, Mary S. Eroh, Robert G. Figmic, Cody Fisher, Maxamiliano F. Gariano, Ashley E. Gola, Olivia C. Grozio, Taylor C. Grozio, Virginia M. Gugliotti, Abigail E. Harrison, Sarah J. Hoeft, Coit P. Holbrook, Elijah Kalada, Samantha L. Legg, Brooke P. Lieberman, Abby L. Lipinski, Riley C. Magin, Henry A. Mago, Kelly A. Massaker, Michael McCarthy, Rachel T. McFarland, Jason I. McIlvain, Mary M. Murphy, Jena R. Niewinski, Cameron A. O'Neill, Miranda G. Pagarelski, Alaina R. Page, Chase A. Passman, Dhruv J. Patel, Trusha P. Patel, Sarah N. Pavlick, Jonathan A. Rader, Morgan M. Rinehimer, Lauren D. Rose, Kaitlyn A. Rossi, Madison A. Smith, Lauramarie Strage, Megan B. Sypniewski, Isabella A. Termini, Krystin L. Thomas, David Wan, Jacob Wells, Daniel I. Whitman, Elizabeth M. Williams, Morgan Witinski

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Lauren Andrews, Blaine A. Baloga, Gabrielle A. Booth, Camden Boris, Jaclyn P. Cavanaugh, Justin M. Cease, Darren W. Eckert, Hailey M. Epp, Sean T. Foley, Marta F. Fraga Arroyo, Bryce A. Gavin, Stanley E. Gluc, Joseph H. Graybeal, Nicholas E. Grosek, David J. Gugliotti, Nathan Haddix, Sara M. Hall, Jeremy P. Harper, Hubert D. Herrera, Melissa D. Herrera, Ashley E. Hilenski, Justin R. Kachurak, Robyn E. Knight, Alyssa M. Konschnik, Alexander J. Lutz, JennaRae M. Mercadante, Daryn C. Mingus, Isabelle A. Otero, Michael V. Palmiero, Joshua Pandya, Jacob G. Parker, Rachel H. Penney, Nina A. Perry, Chase M. Rinehimer, Thomas E. Shafer, Matthew L. Shipton, Brandi L. Shovlin, Jacob J. Smith, Michael R. Smith, Liam A. Stone, Katherine M. Thomas, Michelle C. Timinsky, Jennifer M. Van Kirk, Rachel J. Walker, James P. Walsh, Ryan E. Weaver, Evie L. Williams, Aliyah M. Wilson, Eric J. Yedloski, Yuxin (Jessie) Zhang, Jason A. Zingaretti

 

12th Grade

 

Principal's Honor Roll (4.0 GPA)

 

Shane R. Angle, Zarqua Ansari, Christopher J. Argenziano, Alyssa M. Bennett, Gianna L. Brogna, Jennifer I. Brown, Shelbi R. Clark, Kimberly M. Conrad, Cassandra R. Cooper, Carina D'Souza, Julia C. Fey, Abigail C. Glynn, Paige A. Gould, Harry P. Haydt, Sara R. Hopkins, Sarah E. Kalada, Reed Karaska, Clayton J. Kimsal, Wyatt J. Kindler, Madison J. Krawontka, Chloe R. Lacoste, Juliauna A. Mason, Paul J. Mikolajczyk, Kurtis M. Orrson, Shiv P. Patel, Thomas J. Perillo, Christopher J. Ribar, Spencer A. Riccio, Kaitlyn J. Roberts, Thomas T. Roberts, Caden T. Rozitski, Lauren E. Shiplett, Andrea M. Shipton, Sydney E. Sobolewski, Jasmine K. Sodhi, Taylor A. Tomalinas, Nicholas M. Toronzi, Ethan L. Van Gorden, Eric D. Witner, Yasin Yapis, Matthew R. Zwiebel

 

High Honor Roll (3.700 – 3.999 GPA)

 

Austin J. Banks, Robert W. Briggs, Brandon M. Brozena, Samantha E. Brumagin, Katherine M. Coslett, Owen A. Grigas, Hannah M. Hilpp, Kiera E. Hinkle, Andrew R. Januszko, Kyleigh J. Kline, Kevin R. Klusewitz, Natasha Koslop, Kayla A. Kulp, Kaitlyn M. Lassiter, Sarah A. Macko, Audralaine N. Mentrikoski, Neha Metgud, Edward J. Morrison JR, Shane W. O'Rourke, David J. Perrins, Brian R. Saake, Alyson J. Sedon, Gailey E. Shonk, Matthew W. Snyder, Elizabeth L. Sulkowski, Nicholas Vital, Brandon A. Whitman, Jesse J. Williams, Megan R. Wood, Abigail M. Zaleppa, Nikolas E. Zasada

 

Honor Roll (3.250 – 3.699 GPA)

 

Jacob R. Antosh, Vanessa E. Atie, Javain M. Baker, Patricia A. Beers, Kaitlyn M. Bobeck, Robert L. Bonar, Brianna E. Booths, Sydney M. Cantwell, Devon W. Carpenter, Corey J. Chalk, Patrick J. Colo, Grant R. Cormier, Justin T. Darden, Ryan K. Deem, Jacob S. Dorris, Jade A. Fallbright, Gustin G. Gariano, Dylan T. Gesford, Justin R. Glowacki, Michael J. Golden, Ronald C. Grevera, Von A. Gushka, Dana E. Harris, Michelle A. Heller, Amber L. Hughes, Isabella S. Jensen, David Johnson, Holly A. Jones, Matthew Kelly, Aaron R. Kleger, Evan M. Knapp, Anthony J. Kovalchik, Matthew J. Lunney, Colin P. Macko, Jacob S. Maher, Julia J. Makowski, Liam M. Martinchek, Jared J. McCune, Alexis D. McLean, Kyle W. Metzger-Pahler, Timothy P. Mikolaichik, Laura E. Miller, Morghan C. Murphy, Sean M. Phelan, Lauren N. Piercy, Gabriella M. Ramirez, Jordan N. Rinehimer, Joshua M. Rusinko, Jeffrey E. Schmude, Cassandra Shuleski, Liam L. Smith, Victoria R. Smolenak, Tyler R. Snipas, Jacob T. Swartwood, Matthew J. Taleroski, Colin E. Wrobleski, Michael J. Wyda, Aidan J. Zabiegalski, Jason Zachary